Blog / wyłączność

Zdjecie autora

Monika Kabus

agent nieruchomości & home stager

Cześć! Być może jeszcze się nie znamy, ale wszystko jest do nadrobienia!

Krótko o mnie:

 • pośrednik, marketer, home stager w jednej osobie;
 • nudzi mnie banał i pospolite, odtwórcze rozwiązania przy sprzedaży domów i mieszkań, wynajmie lokali i biur, czy przy poszukiwaniu nieruchomości dla moich klientów;
 • mam charyzmę i mnóstwo kreatywnych, treściwych rozwiązań na Twoje problemy. Szczególnie lokalowe.

Kilku moich Klientów dało mi pozytywny feedback, że nie spodziewali się takich rozwiązań, opakowanych jednocześnie w profesjonalizm, looz i spontan. Można? Można!

Umowa na wyłączność z biurem nieruchomości – po co Ci ona?

Kojarzysz to kultowe już zawołanie: „ Tu jest jakby luksusowo!”? W wielkim skrócie o to chodzi w umowach na wyłączność, zawieranych z pośrednikiem nieruchomości. W przeciwieństwie do standardowej, otwartej umowy, umowa na wyłączność daje więcej możliwości zarówno pośrednikowi jak i klientowi oraz gwarantuje lepszy zwrot z inwestycji. Wszystko jest kwestią podejścia do tematu.

Plusy i… plusy! Tego nie da Ci umowa otwarta z pośrednikiem

Gdy podpiszesz ze mną umowę na wyłączność, to oznacza, że:

 • tylko ja mam dostęp do Twojej oferty, a więc traktuję ją priorytetowo, ze szczególną troską bo ze swej natury jest wyjątkowa i niepowtarzalna nigdzie indziej – tylko w moim biurze – a tym samym na wstępie mam do wykorzystania kartę przetargową: Twoja oferta jest unikalna na rynku!
 • skoro mnie wyróżniłeś i zaufałeś, powierzając swoją nieruchomość do skutecznego promowania na rynku nieruchomości, to ja ze swojej strony gwarantuję Ci profesjonalne podejście do tematu, pełną analizę rynku i optymalne wykorzystanie na nim Twojej nieruchomości, ponieważ jako jedyna mam pełen dostęp do informacji o Twoim lokalu – i to znowu mnie wyróżnia, a to dobrze dla Ciebie i dla Twojej nieruchomości.
 • Wyłączność wiąże się również z tym, że dbam także o walory wizualne Twojej nieruchomości i to ja (mając do niej klucze) mogę się bliżej zapoznać z miejscem, które oferuję i lepiej je przygotować pod prezentację. Jestem o wiele bardziej wiarygodna, przedstawiając ofertę, którą mogłam poznać „namacalnie”, o którą sama zadbałam – niż przypadkowi agenci, którzy Twoją nieruchomość potraktują jak setki innych, po macoszemu. Klient wyczuwa szczerość. A dbałość o szczegóły i fajna atmosfera przy prezentacjach to moja specjalność!

Taki model biznesowy to metoda win-win. Tak naprawdę opłaca się każdej ze stron, a zwrot z inwestycji jest szybki i często z ponad spodziewanym zyskiem. Tak działa efekt halo w przypadku unikatów na rynku. A uwierz mi, że mnie szczególnie zależy, aby wypromować Twoją nieruchomość do rangi białego kruka, abyśmy później oboje cieszyli się skalą zysku.

Standardowe benefity

Czym jest wyłączność już wiesz, dlaczego warto – też. Wspomnę jeszcze tylko o standardowych dla takich umów, bazowych korzyściach.

 • Bezpieczeństwo. Przy zbyciu nieruchomości( i nabyciu też) jest wiele działań, nad którymi musisz mieć kontrolę, w których musisz brać czynny udział i na których musisz się znać. I to jest obligatoryjne – po prostu musisz. Jeśli chcesz zająć się sprzedażą sam i nie oddawać jej w ręce brokera – to po prostu MUSISZ znać się na prawach rynku nieruchomości, wszelkich niuansach, możliwościach, precedensach… Ech, sporo tego… Ale podpisując umowę na wyłączność z pośrednikiem, zdejmujesz z siebie ten ciężki balast promocji nieruchomości z jednej strony oraz zawiłości prawnych i administracyjnych z drugiej. Ja to robię za Ciebie i dla Ciebie. Umawiamy się na wykonanie pracy i określoną w umowie zapłatę. Ciebie nic więcej nie interesuje jak tylko czekać na efekty moich działań. A że ja naprawdę uwielbiam swoją pracę, dodatkowo mam spore doświadczenie i „jestem niezła w te klocki” – to nie będziesz długo czekał na efekty.
 • Wycena nieruchomości. Jeśli darzysz swoje mieszkanie czy dom po babci szczerym sentymentem, to wiedz, że właśnie przez sentymenty mogłeś niewłaściwie oszacować wartość nieruchomości, którą chcesz zbyć. Sentymenty oraz brak rozeznania w realiach rynku nieruchomości nierzadko prowadzą właścicieli do dwóch tragedii: niedoszacowania lub przeszacowania inwestycji. W pierwszym przypadku tracisz na sprzedaży, czasami spore sumy, które można by pozyskać choćby z właściwej ekspozycji nieruchomości; w drugim przypadku czekasz i czekasz i… czekasz. A w końcu, zniechęcony i poirytowany brakiem odzewu, obniżasz cenę ale znowu… w nieumiejętny sposób, więc finalnie – tracisz. Pozwól sobie pomóc.

Ja dla Ciebie:

 • dokonam oględzin nieruchomości
 • sprawdzę jej dokumentację i stanu prawny
 • przeanalizuję rentowność, stopę zwrotu ROI
 • Ocenię potencjał i funkcjonalność użytkowania nieruchomości
 • wezmę pod lupę możliwości dokonania zmian pod kątem przyszłego klienta.

I dopiero na tej podstawie ustalę wartość rynkową Twojej nieruchomości. Tak, dbam o szczegóły a z powierzonych mi nieruchomości wyciągam maksimum możliwości.

 • Marketing. Mówią, że reklama dźwignią handlu. I rację mają. Tylko, że „reklama” w branży nieruchomości to nie tylko wystawienie ogłoszenia w serwisie. Nie chcę Cię przytłoczyć ogromem informacji, dlatego spójrz tylko na niektóre rzeczy, które zrobię za Ciebie i dla Ciebie, starając się przy tym jak najlepiej wypromować Twoją nieruchomość na rynku.
 • Przedstawiam ofertę szybkiej sprzedaży.
 • Opracowuję strategię sprzedaży.
 • Wstępnie porządkuję mieszkanie.
 • Zlecam ozonowanie mieszkania – pełna dezynfekcja. Twoimi potencjalnymi klientami mogą być alergicy. 
 • Home staging – adaptuję mieszkanie i eksponuję jego mocne strony.
 • Przygotowuje niezbędne dokumenty i zaświadczenia.
 • Sesja fotograficzna.
 • Zajmuję się tworzeniem spaceru wirtualnego 3D.
 • Sporządzam plan mieszkania.
 • Przygotowuję ofertę do publikacji w mediach.
 • Tworzę reklamy, w tym w Google Ads i w mediach społecznościowych, pilnuję poprawności wyświetleń banera reklamowego na portalach.
 • Dodaję ofertę do systemu MLS – współpraca i zarządzanie sprzedażą z udziałem ponad 300 agencji nieruchomości.
 • Prezentuję mieszkanie Klientom lub organizuję dla nich dzień otwarty w mieszkaniu.
 • Biorę udział w negocjacji ceny i warunków sprzedaży, zajmuję się kwestiami formalnymi, związanymi z umową rezerwacyjną a później końcową u notariusza.
 • Nadzoruję prawidłowości w kompletowaniu dokumentów do aktu sprzedaży, uczestniczę także w akcie sprzedaży, dopilnowując prawidłowości.

Przedstawiłam Ci właśnie konkretny katalog korzyści wynikających z zawarcia umowy na wyłączność. Kiedy widzisz tak długą listę moich zadań, które wykonuje na rzecz wypromowania Twojej nieruchomości, możesz odnieść wrażenie, że to sporo. Masz rację. Ale to czasami wierzchołek góry lodowej. Trzeba naprawdę znać się na rynku i czuć jego aktualny kierunek, żeby móc się w nim swobodnie poruszać. Z kolei moje doświadczenie pozwala na szybkie i płynne załatwianie spraw formalnych.

Ty – przy współpracy ze mną – zyskujesz czas i energię oraz pieniądze. Wynika to z mojego doświadczenia, zapału i możliwości, ponieważ pracuję tylko na umowach na wyłączność. To dla Ciebie gwarancja pełnego zaangażowania, profesjonalizmu i obsługi premium. Oprócz tego każdą ofertę wprowadzam do systemu MLS czyli systemu wymiany ofert pomiędzy pośrednikami z całej Polski. To zdecydowanie zwiększa zasięg dotarcia do osób chętnych na zakup.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości z zakresu nieruchomości, jeśli chcesz skutecznie sprzedać z dobrym zyskiem swoją nieruchomość – skontaktuj się ze mną. Chętnie się przyjrzę, co można zrobić i jak najlepiej oszlifować diament Twojej nieruchomości.

Strona NOVE M używa plików cookies po to, bym mogła w skuteczniejszy sposób docierać do klientów i lepiej zrozumieć ich potrzeby czy oczekiwania. Ciasteczka możesz wyłączyć w swojej przeglądarce. Jeżeli nie masz nic przeciwko, ZAMKNIJ KOMUNIKAT